מידע בנושא

קרעים ברשתית והפרדות הרשתית

הפרדות רשתית הינה תופעה תוך עינית הנגרמת ברוב המקרים ע"י קרע. חלל העין מכיל ג'ל המחובר בחוזקה אל הרשתית ומכונה זגוגית. עם הגיל הזגוגית עוברת תהליך טבעי של התנזלות הגורם להתכווצות הג'ל ולהתנתקותו מהרשתית. תהליך זה מתרחש מוקדם יותר באנשים קצרי ראיה, לאחר ניתוחים תוך עיניים או חבלה לעין. בעת התהליך נוצרת משיכה של הרשתית העלולה לגרום לקרע. הקרע לכשעצמו אינו פוגע בראיה אך אם אינו מאובחן ומטופל בלייזר הוא יכול להביא לכדי הפרדות הרשתית.
הפרדות הזגוגית מלווה בד"כ בתופעות של עכירויות צפות בשדה הראיה ולעיתים גם הבזקי אור. אם קיימת משיכה של כלי דם יתכן דימום תוך זגוגיתי שיגרום לירידה בראיה. לעיתים תהליך זה מתרחש ללא תסמינים. במקרה שנוצרת הפרדות של הרשתית, ניתן לזהות צל קבוע בשדה הראיה ובהמשך לחוות איבוד ראיה מרכזי.

7-15% מהחולים

עם תסמינים של הפרדות זגוגית יפתחו קרע ברשתית

10-100,000 אנשים

מידי שנה סובלים מהפרדות רשתית הדורשת ניתוח

סיכון מוגבר פי 4-10

של הפרדות רשתית אצל אנשים עם קוצר ראיה

10%

סיכוי לפתח הפרדות רשתית בחולה שכבר פיתח הפרדות רשתית בעין השניה

ד"ר שולמית שורץ

אני מאמין

"קיימת חשיבות גדולה לפניה מוקדמת לרופא העיניים בכל מקרה של הופעה חדשה של טשטוש ראיה, עיוות קוים או פגמים בשדה הראיה המרכזי או ההקפי. אבחנה וטיפול מוקדם יביאו להפחתה של הנזק לרשתית באחוז גבוה של המקרים ויאפשרו שימור ואף שיפור בחדות הראיה. מאחר ומחלות רשתית אינן גורמות בהכרח לירידה בראיה בשלבים המוקדמים, רצוי להקפיד על מעקב תקופתי מסודר לפי המלצות הרופא בתלות בחומרת המחלה."

קצת מידע

על תחום הרשתית

"תחום הרשתית הינו אחד התחומים המורכבים ברפואת העיניים שדורש בדיקה יסודית, רמת דיוק גבוהה באבחנה ויכולת טיפולית וניתוחית ע"י מומחה בתחום. הטיפול במחלות הרשתית עבר שינויים מרחיקי לכת בעשור האחרון תוך שימת דגש על מיומנות והתעדכנות ועל כן קיימת חשיבות מכרעת בבחירת הרופא המטפל והמנתח".

בקרעים ברשתית מטפלים אצל ד"ר שולמית שורץ

ד"ר שורץ הינה מומחית ומנתחת רשתית בכירה, בעלת ניסיון רב אשר מבצעת ניתוחי רשתית בטכניקות מתקדמות וכן ניתוחים נוספים. מוזמנים להתקשר לקבוע תור ולטפל בעיניים החשובות לנו מכל !

שליחת הודעה למרפאה

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.

ד"ר שולמית שורץ

מומחית רשתית ומנתחת

ד"ר שולמית שורץ מומחית רשתית

© ‫copyright - ד"ר שולמית שורץ מומחית רשתית ומנתחת.  כל מידע, תכנים ועזרים המופיעים באתר זה או בכל קישור או הפניה ממנו הם בבחינת מידע כללי בלבד ואינם מהווים המלצה רפואית או חוות דעת רפואית. מידע כאמור אינו מיועד ואינו מהווה תחליף לטיפול רפואי, ייעוץ רפואי או אבחון מצב רפואי מסוים. המידע אינו מותאם באופן פרטני לצרכיו של כל משתמש ומשתמש ובכל מקרה של בעיה רפואית או צורך בטיפול רפואי יש לפנות לרופא מטפל. במצב חירום יש לפנות למוקד רפואי רלבנטי או לבית חולים. השימוש באתר הינו בכפוף לתנאי השימוש הכלליים. מידע נוסף: תנאי שימוש באתר הצהרת נגישות